مدلسازی طراحی داخلی

براساس تزئینات و مبلمان:

ارتقا کیفیت فضای زندگی یکی از اولویت های هر جامعه است و تنها راه رسیدن به آن برنامه ریزی و طراحی فضا های ساختمان بر اساس استاندارد های لازم زندگی است. مهندسان طراحی داخلی، علیرغم بکار گیری مصالح و تجهیزات لازم و آگاهی از روانشناسی جامعه فضایی بر اساس نیاز های جسمی و روحی مصرف کنندگان خلق می کنند تا همواره پاسخگوی نیازهای مخاطبان باشد.

ipd-bim-interior-design-modeling-01

اگر با اهمیت طراحی معماری در فضاهای داخلی موافق باشید، متوجه می شوید که طراح در هنگام ایجاد فضاها و تفکیک آن ها جوانبی را در نظر می گیرد که خود به نوعی طراحی مکمل فضا محسوب می شود.  سپس طرح های نهایی را به دیگر بخش های طراحی مانند تأسیسات الکتریکی و پایپینگ منتقل می کند تا در تکمیل آن اقدامات لازم انجام گیرد. امروزه با فناوری BIM ، نیازی به انتقال فایل های مختلف دو بعدی و سه بعدی به گروههای دیگر جهت انجام طراحی داخلی و هزینه های اضافی در این میان نیست. تنها کافی است با مدلسازی صحیح اطلاعاتی ساختمان توسط گروه های متخصص، در هر مرحله از کار، جزئیات اجرایی، اطلاعات کامل از عناصر و مؤلفه های به کار رفته در پروژه را در اختیار داشته و فرآیند برنامه ریزی ساخت را تکمیل و اعمال نمایید.

Navigation

مدلسازی طراحی داخلی _ مدلسازی طراحی داخلی _ مدلسازی طراحی داخلی _ مدلسازی طراحی داخلی _ مدلسازی طراحی داخلی

همان طور که می دانید در اختیار داشتن یک مدل دیجیتالی دقیقاً یک شبیه سازی از نمونه ی واقعی است. اما اگر بتوان در این نمونه ی شبیه سازی شده حرکت کرد و تمامی اجزای داخلی آن را بر اساس واقعیت های اجرایی مشاهده نمود، امتیاز بسیار بزرگی برای سازنده محسوب می شود. زیرا برای نمایش قابلیت ها و توانایی های یک ساختمان به مشتریان کافی است قبل از اجرا و ساختن آن تمامی فضاها را به صورت مبلمان شده به نمایش گذاشت.

ipd-bim-interior-design-modeling-03

مدلسازی طراحی داخلی _ مدلسازی طراحی داخلی _ مدلسازی طراحی داخلی _ مدلسازی طراحی داخلی _ مدلسازی طراحی داخلی

آیا این عملیات امروزه امکان پذیراست؟ البته ما به شما خاطر نشان می کنیم که برای پیشرو بودن در این صنعت، باید این برگ برنده را در اختیار بگیرید تا در میان سایر سازندگان ساختمان خود را از دیگر رقبا متمایز نمایید. تنها کافی است بدانید که در حین مدلسازی اطلاعاتی توانایی طراحی داخلی و استفاده از عناصر اطلاعاتی دیگر که به صورت دیجیتالی شبیه سازی شده اند و شامل اطلاعات کاملی از ویژگی هایی مثل ابعاد و اندازه ها، جنس مصالح، رنگ و قیمت هستند به آسانی مقدور است. شما تنها با استفاده از یک عینک خاص می توانید داخل فضاهای طراحی شده حرکت کرده و به بررسی اجزای به کاررفته در محیط بپردازید. همچنین در هر زمان می توانید نوع مبلمان، جنس و رنگ آن ها را مطابق سلیقه ی خود بر اساس محصول مورد نظر تغییر داده و دیگر نیازی به بروز رسانی دیگر فایل ها و مدل های اجرایی و نیز ویرایش متره و برآورد هزینه ها نیست. زیرا شما با یک نمونه ی هوشمند و یک گروه کار با تجربه همراه هستید.

 

ipd-bim-interior-design-modeling-04

 

بدون نظر

نظرات بسته شده است.