مدلسازی معماری پروژه براساس جدول نازک کاری پروژه

IPD-BIM-Architecture-modeling-01

امروزه با بالا رفتن سطح آگاهی مصرف کنندگان در صنعت ساختمان نیازمند ابتکار و نوآوری در طراحی معماری و توجه به اصول حفظ کیفیت، و سطح آسایش مصرف کنندگان در ساختمان هستیم، بنابراین با بهره گیری از فنّاوری جدید مدلسازی اطلاعات ساختمان با نام BIM به ارزشهای طراحی معماری اهمیت ویژه ای داده ایم. پیش از این طراحان معمار در ابتدای کار از ابزارهای دستی استفاده کرده و ایده های خود را روی کاغذ به تصویر می کشیدند کمی بعد با استفاده از نرم افزارهای نقشه کشی این عملیات به صورت کامپیوتری انجام می گرفت. اما باز هم نواقصی به همراه داشت، دسترسی به نقشه ها تنها به صورت ۲ بعدی میسر بود و این مطلب بخش مدیریت و بازنگری آن ها را برای انتقال به گروه های دیگری طراحی  مثل سازه و تأسیسات مشکل می کرد.

مدلسازی معماری     مدلسازی معماری     مدلسازی معماری     مدلسازی معماری     مدلسازی معماری     مدلسازی معماری

IPD-BIM-Architecture-modeling-02

به علت عدم آگاهی مناسب به فایل طراحی شده توسط گروه معماری همکاری به کندی صورت گرفته و زمان زیادی صرف به روزرسانی شدن اطلاعات وارد شده به نقشه های اولیه توسط هرسه بخش طراحی بود اما آنچه امروزه ما را در انجام این فعالیت ها برتری داده بهره گیری از مدلسازی اطلاعاتی ساختمان در یک فایل واحد برای تمامی گروههای طراحی است.

IPD-BIM-Architecture-modeling-04دسترسی به اطلاعات پایه، اعم از تفکیک فضاهای داخلی، معرفی کاربری ها، مساحت و حجم هرفضا، مصالح به کاررفته در هر بخش جزو ابتدایی ترین ویژگی های استفاده از این فناوری است که هر مدل معماری به آن نیاز دارد. اما آیا شما این اطلاعات را به صورت یکپارچه در طرح های ارائه شده توسط آرشیتکت پروژه مشاهده می کنید؟ جواب مطمئناً منفی است زیرا بدون دخالت BIM و حرکت در مسیر پیشنهادی آن برای طراحی معماری هرکدام از مقوله های بالا به صورت جداگانه انجام شده و مجزا از هم ارائه می شوند و اما پیشنهاد چیست؟ چرا زمانی که گران بها تر از طلاست را به سادگی از دست دهیم؟ چرا باید در قبال تخصیص و هدایت منابع و سرمایه ها در راستای اهداف پروژه ، مسیر دشوار تری را انتخاب کنیم؟

IPD-BIM-Architecture-modeling-03

ما با استفاده از روش های نوین طراحی شما را در همان مراحل آغازین کار طراحی، به تمامی خواسته هایتان می رسانیم. چگونه؟ با بهره گیری از مدل اطلاعاتی ساختمان، BIM در مراحل اولیه تمامی اطلاعات لازم اعم از مصالح به کاررفته در تمامی مصالح (کف، دیوار، سقف کاذب، بام، …) بعلاوه اطلاعات کامل از عناصر الحاقی به فضا مثل درب ها، پنجره ها، مبلمان و… را در اختیار شما قرار می دهیم. این گزارش ها شامل تمامی نقشه های معماری و اطلاعات کاملی از عناصر به کاررفته در آن به صورت دسته بندی شده، و نیز متره و برآورده آن با محوریت مدل خواهد بود . لذا دیگر نیازی به صرف هزینه های اضافی برای تهیه ی خدمات جداگانه مثل تهیه جدول نازک کاری، متره پروژه و برآورد هزینه های اولیه ساختمان نخواهید داشت.

IPD-BIM-Architecture-modeling-05

مدلسازی معماری     مدلسازی معماری     مدلسازی معماری     مدلسازی معماری     مدلسازی معماری     مدلسازی معماری

بدون نظر

نظرات بسته شده است.