مدلسازی احجام اولیه ایده های طراحان و معماران

خلاقیت و نوآوری دو عامل موفقیت طراحان در ارائه ی کانسپت های ساختمانی است اما آیا کافی است؟

IPD-BIM-Concept-modeling-01

آنچه یک آرشیتکت را بیش از بیش در نظر کارفرمایان ارزشمند جلوه می دهد قابلیت ساخت طرح بینظیر اوست. ما نیازمند طرح های خلاقانه ای هستیم که در کنار زیبایی ظاهری و جذابیت فرمی، بتواند به صورت واقعی به اجرا درآید لذا همیشه در جستجوی روش هایی در مدلسازی دیجیتالی هستیم که هر دو مقوله را پوشش دهد. آنچه تاکنون در روش های سنتی به چشم می خورد ارائه ی فایل های جداگانه از احجام اولیه ی کار و رندرینگ از آن ها و نقشه ها و مستندات بود اما آنچه امروزه در صنعت ساختمان تحت عنوان BIM  معرفی می شود، یکپارچه سازی اطلاعات پروژه در قالب یک فایل واحد است. امتیازات استفاده از یک فایل واحد و نیز امکان دسترسی آسان به تمامی اطلاعات پروژه در قالب یک فایل واحد است.

مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     

IPD-BIM-Modeling-_0002_mit-glass-lab-3d-moten-glass-print

امتیازات استفاده از یک فایل و دسترسی آسان به تمامی اطلاعات راهیست  برای بالابردن سطح همکاری های گروهی و هماهنگی های لازم در پروژه که کیفیت مستندات ساخت را ارتقا می دهد. بنابراین پیشنهاد ما به شما استفاده از فنّاوری های جدید برای پروژه های شماست. توانایی ارائه ی یک مدل حجمی اطلاعاتی برای دسترسی به اطلاعات کامل از تمامی ویژگی های آن اعم از سطح اشغال، تراکم، کاربری های فضاها، مساحت طبقات و… در کنار یک کانسپت شگفت انگیز بهترین پیشکش ما برای سرمایه گذاران محترم است.

IPD-BIM-Modeling-_0001_3d-printed-autodesk-steelblue-san-francisco-skyline1

چرا داشتن مدل اطلاعاتی از یک حجم اولیه تا این اندازه اهمیت دارد؟

حتماً تاکنون تجربه کار با احجام و کانسپت ها اولیه ای سه بعدی، که تنها نمایشگر شکل ظاهری یک بنا هستند را داشته اید. این گونه احجام قابلیت به روز رسانی و اعمال فوری تغییرات را در خود ندارند زیرا تنها از خطوط مجازی تشکیل شده اند و هیچ پشتوانه ای اطلاعاتی در پس آن ها وجود ندارد لذا برای استخراج اطلاعات اولیه و مورد نیاز از طرح و حتی میزان سطح اشغال آن نیازمند بهره گیری از فعالیت های دیگری هستیم تا بتوانند از روی کانسپت اطلاعات لازم و پلان های اولیه را استخراج کنند در حالی که اصلاً ضرورتی بر وجود آن ها، صرف زمان و هزینه های اضافی نیست ما با ایجاد احجام انعطاف پذیر و با قابلیت ساخت، اطلاعات لازم را در کمترین زمان در اختیار شما می گذاریم تا بر پایه آن برنامه ریزی کامل تری برای امکان سنجی و برآورد اقتصادی و عملیاتی انجام دهید.

مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     مدلسازی حجمی     

IPD-BIM-Modeling-_0000_3d-printing-architecture-lisa5-design-decor-3d-printer-architecture-3d-printing

و نیز حجم اولیه شما به صورت یک نمونه ی کامل با نام مدل دیجیتال که در حقیقت یک نمونه ی شبیه سازی شده از واقعیت پروژه است، ایجاد خواهد شد.که با قرار گیری در مدل سایت تمام اتفاقات مانند شرایط استقرار، روابط هندسی بافت پیرامون، دسترسی ها، خط آسمان و… قابل رصد کردن است و به عبارت بهتر علاوه بر اطلاعات لازم مبنای محاسباتی برنامه ریزی پروژه، آنالیز شبیه سازی شده سایت بر اساس دیتاهای واقعی و قابل لمس در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

IPD-BIM-Modeling-_0003_Janne-Kyttanen-3D-printed-sofa-Sofa-So-Good-2

کارفرمایان علاوه بر مشاهده تصاویر سه بعدی و گردش مجازی پیرامون گزینه های پیشنهادی پروژه، می توانند توسط پرینتر های سه بعدی مدل فیزیکی را تهیه نمایند تا در گزینش طرح و ایده برتر از حواس بیشتری بهره بگیرند.

بدون نظر

نظرات بسته شده است.