اهداف اصلی سرمایه گذاران و سازندگان ساختمان، ارائه مناسب و قابل فهم پروژه و ویژگی های ممتاز آن برای مشتریان است.

امروزه یکی از اصول بازاریابی و مهندسی فروش ساختمان، دادن اطلاعات کامل از ویژگی های منحصر بفرد پروژه مانند مصالح و تجهیزات به کار رفته در ساختمان به همراه اطلاعات اولیه از ساخت فضاهای خصوصی فضاهای ارتباطی، مشاعات، پارکینگ ها، دسترسی ها، و محوطه سازی پروژه است.

در گذشته به دلیل عدم تناسب عرضه و تقاضا ساختمان، ارائه اطلاعات مشخصات پروژه را به مشتریان امری تشریفاتی و غیر ضروری می دانستند درحالیکه امروزه  احترام به خواسته ها و نیازهای مشتری امری ضروری و حق طبیعی ایشان، دسترسی به اطلاعات کامل ساختمان قبل از خرید می باشد و اگر این فرآیند به درستی انجام شود علاوه بر خرید مطمئن مشتریان باعث توسعه بازارسرمایه گذاران و کارفرمایان هوشمند خواهد شد.

برای تهیه، اطلاعات لازم و قابل ارائه به مشتریان، همیشه راه های متفاوتی مانند پلان های رنگی با تفکیک فضایی، تصاویر سه بعدی، انیمیشن و گردش مجازی وجود دارد و چون این پروسه ها زمان بر بوده و کارفرمایان متحمل هزینه های بالایی برای تهیه ی سه بعدی، رندرینگ فضاها حتی ساختن انیمیشن می شوند، و تنها به نمایش پلان های رنگی بسنده می کنند. از همه مهم تر با تغییرات حین ساخت عمدتاً اطلاع رسانی به سازمان فروش با تأخیر بسیار طولانی همراه می شود، و اطلاعات نادرست به مشتریان منتقل می شود که علاوه بر بی اعتمادی، مسائل حقوقی نیز به همراه خواهد داشت.

تیزر تبلیغاتی پروژه تیزر تبلیغاتی پروژه تیزر تبلیغاتی پروژه تیزر تبلیغاتی پروژه تیزر تبلیغاتی پروژه تیزر تبلیغاتی پروژه تیزر تبلیغاتی پروژه تیزر تبلیغاتی پروژه

اما امروزه با بالا رفتن سطح آگاهی و دانش جامعه، مصرف کنندگان از حقوق خود با خبر هستند. البته سلایق و خواسته های مشتریان در قبال خرید یک ملک متفاوت است. بدین ترتیب مدل سازی اطلاعاتی ساختمانی BIM برای این عملیات نیز راهکار های مناسبی ارائه کرده است.  ما با بهره گیری از مدل های اطلاعاتی در حقیقت یک نمونه مدل دیجیتالی و شبیه سازی از نمونه اصلی در اختیار داریم که تمامی اطلاعات لازم اعم از ویژگی های اصلی فضاها مساحت حجم مصالح تجهیزات و تأسیسات بکار رفته در هر فضا را به درستی درخود جای داده است وکافی است بخواهیم آن ها را به روش های گرافیکی برای ارائه به مشتریان تهیه نماییم پس ما نیازی به دوباره کاری مدلسازی مجدد درنرم افزار های مختلف گرافیکی و تهیه پلان های رنگی با استفاده از نرم افزارهای ویرایشی عکس ها و غیره نداریم، فقط با بهره مندی از اطلاعات نهفته در مدل BIM،  نوع اطلاعات لازم جهت ارائه به مشتریان را مشخص کنیم تا با فیلتر شدن باقی اطلاعات غیر ضروری ، فقط مستندات مورد نظر به مشتری ارائه شود، بدین ترتیب پلان های رنگی به همراه جدول تقسیم فضاها، معرفی ویژگی های ظاهری و مصالح به کار رفته در تمامی بخش های آن اعم از کف، سقف کاذب دیوار و تعیین عناصر تکمیلی به کار رفته در آن ها مثل نوع درب ها، پنجره ها، سرویس های بهداشتی، یراق آلات و…. را بر اساس آخرین اصلاحات برای ارائه به مشتری، در اختیار داشته باشیم. حتی می توانیم با آموزش کارشناسان فروش بسادگی از ابزار های هوشمند برای تفهیم بیشتر و راحت تر مشتریان استفاده کرده و انیمیشن از مسیرحرکت مورد نظر مشتری در مدل پروژه تهیه کنیم تا به درستی اتفاقات پروژه فاخر شما را برای مصرف کنندگان به تصویر بکشیم.

 

بدون نظر

نظرات بسته شده است.