یکی از عواملی که پروژه را بیش از پیش برای سرمایه گذاران و مالکین مملوس می کند دسترسی به تصاویر متعدد از حجم اصلی و نماهای پروژه است. روشی که تاکنون بدین منظور مورد استفاده طراحان قرار می گرفت استفاده از یک بخش جداگانه به نام سه بعدی سازی برای تهیه ی تصویرهای سه بعدی و رندرینگ از حجم و نماهای پروژه بود، و لازمه آن انتظار برای تکمیل نقشه های دوبعدی و سپس انتظار برای تهیه مدل سه بعدی در نرم افزار های غیرتخصصی وغیرمعماری بود. در این میان تغییر طرح و تکرار، اتلاف زمان هزینه و انباشتگی خطا را به ارمغان می آورد. بعلاوه آنکه عمدتاً طراح را ملزم به دوباره ساختن یک مدل با فرم های انتزاعی بدون در نظرگیری ابعاد و اندازه های دقیق می کرد و تنها برای معرفی فضاهای خارجی و داخلی و مصالح به کار رفته در آن ها بود. پس از انجام هر ویرایش و تغییرات این کابوس به سراغ سه بعدی ساز می آمد که زمان زیادی را باید صرف به روزرسانی مدل کند. در اینجا تنها طراحان و سه بعدی کاران نبودند که از این روند راضی نبودند، بلکه مالکین هم برای اعمال نظر در کوچک ترین بخش از اجزای ساختمان باید زمان زیادی را به انتظار اعمال تغییرات سپری می کردند که این زمان اضافی برای آن ها نیز مستلزم صرف هزینه بود و همچنین بسیاری اوقات به دلیل کمبود و یا انتقال نامناسب اطلاعات تصویر تهیه شده با خواسته های طراح و مجری پروژه فاصله بسیاری دارد.

تصویر سازی احجام خارجی پروژه تصویر سازی احجام خارجی پروژه تصویر سازی احجام خارجی پروژه تصویر سازی احجام خارجی پروژه تصویر سازی احجام خارجی پروژه تصویر سازی احجام خارجی پروژه تصویر سازی احجام خارجی پروژه تصویر سازی احجام خارجی پروژه

اما امروز شما را به روش جدیدی از فرایند تصویر سازی توسط مدلسازی اطلاعات ساختمان (BIM) آشنا می کنیم. جایی که هیچ فایل و زمان جداگانه ای برای انجام عملیات رندرنیگ یا ساختن احجام سه بعدی ایجاد نمی شود و هرچه هست ثمره ی تلاش طراح معماری برای ساختن یک مدل دیجیتالی از نمونه واقعی به صورت شبیه سازی شده است. جایی که شما به عنوان مالک یا سرمایه گذار در هر زمان می توانید نظرات و سلیقه ی خود را در مدل اعمال کرده و نیازی به صرف زمان اضافی برای طراحی و سه بعدی سازی آن نباشد. همه اتفاقات بر اساس اصول طرح و اجرا نمایش داده می شود و همه خواسته های کارفرما و سرمایه گذار بصورت ملموس و با بالاترین کیفیت در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت. امروزه تمامی شرکت های برتر تولید کننده نرم افزارهای سه بعدی همگی رویکردی به سوی فناوری BIM دارند و تمامی نرم افزارها و موتور های رندرینگ با قابلیت تبادل فایل و سرویس دهی وجود دارد و به راحتی و بدون کوچکترین فعالیتی می توان از مدل نهایی پروژه بهترین تصاویر حتی با کیفیت خارجی استخراج کرد.

با کمک فناوری BIM طراحی نما با استفاده از عناصر پیش فرض موجود با زمان کمتری به نسبت روش های مرسوم امکانپذیر است و با این تفاوت که مدل نهایی نمای ساختمان براساس واقعیت و جزئیات اجرایی می باشد و تغییرات و اصلاحات نما و پلان ها بطور همزمان و تاثیرگذار بر یکدیگر خواهد بود.

بدون نظر

نظرات بسته شده است.